Anis Aliabadi | انیس علی آبادی | گرافیست و طراح دیداری وبسایت و اپلیکیشن

گرافیست وبسایت - گرافیست اپلیکیشن

انتشار اپلیکیشن موبایل تیکت

توسط انیس | دی ۱۸, ۱۳۹۴ | 0 نظر

اپلیکیشن موبایل

انتشار اپلیکیشن موبایل تیکت

 

بلاخره اپلیکیشن تیکت منتشر شد. این پروژه را در مدت حضورم در شرکت کسب و کار نوین ایرانیان(صاحب امتیاز برندهای نت ‌برگ و تیکت) طراحی کردم. اپلیکیشن تیکت آسان‌ترین راه برای باخبر شدن، انتخاب کردن و خریدن بلیط بهترین‌های تئاتر، کنسرت و… است.

در طراحی این اپلیکیشن سعی کردم تا ارتباط گرافیکی آن را با سایت تیکت حفظ کنم به همین منظور دسته بندی‌ها در اپلیکیشن مانند سایت هر کدام رنگ اختصاصی خودشان را دارند. این کار باعث سهولت در پیدا کردن دسته‌بندی‌ها می‌شود زیرا دیدن یک رنگ یا آیکن سریع‌تر و راحت‌تر از خواندن متن است و کاربر به مرور زمان با عادت کردن به رنگ‌ها می‌تواند دسته مورد نظرش را به سرعت انتخاب کند. از صفحه جزییات می‌توان به صفحه پروفایل مکان رسید که البته لینک همه مکان‌ها و همه هنرمندان باید در منو اپلیکیشن قرار داده شود. همچنین در این صفحه با استفاده از تب‌ها می‌توانید توضیحات راجع به مکان یا رویدادها و امکانات و حتی تصاویر مکانی که قرار است به آنجا بروید را مشاهده کنید. کاربران در پنل کاربری خود می‌توانند به راحتی کد تخفیف اعمال کرده یا حسابشان را شارژ کنند و حتی خرید هایی که انجام داده‌اند را مشاهده کنند. از امکانات دیگر این اپلیکیشن می‌توان به امکان تشخیص موقعیت مکانی کاربر و رویدادهای نزدیک به من و مشاهده رویدادها روی نقشه را ذکر کرد.

متاسفانه چون تا پایان برنامه‌نویسی اپلیکیشن در این شرکت نبودم و نظارت کامل بر اجرای آن نداشتم بعضی قسمت‌های آن طبق طرح من اجرا نشده است. به عنوان مثال در صفحه جزییات یک رویداد کادربندی‌های دورعناوین این صفحه و آیکن‌های اشتراک گذاری و دیدگاه‌ها انتهای صفحه، فضای اپلیکیشن را از یکپارچگی خارج کرده است (نسخه‌ای که طراحی کرده بودم برای این صفحه در انتهای نوشته قرار دارد). همچنین نکته‌ای که برای طراحی اپلیکیشن خیلی مهم بوده و رعایت نشده این است که اگر لینکی قرار است کاربر را به صفحه دیگری منتقل کند باید با آیکن مناسب و طراحی متفاوت کاربر را از این عمل آگاه ساخت و از لینکی که در همان صفحه باز می‌شود و فقط اطلاعات بیشتری را در اختیار کاربر قرار می‌دهد متفاوت باشد. مانند لینک‌ مشاهده پروفایل مکان در صفحه جزییات یک رویداد که این حس را به کاربر نمی‌دهد که با زدن این لینک به صفحه دیگری منتقل خواهد شد و طراحی آن مانند بازشونده ادامه توضیحات و ادامه قوانین است. کمبودهایی در صفحه انتخاب صندلی هم هست که  از آن‌ها می‌گذرم و امیدوارم که در نسخه‌های بعدی اصلاح شود.

اگر شما هم مایلید تا هرچه سریع‌تر از رویدادهای ورزشی و هنری نزدیک خود باخبر شوید، پیشنهاد می‌کنم از اپلیکیشن تیکت استفاده کنید و نظر خود را در رابطه با طراحی آن با من در میان بگذارید.

اپلیکیشن موبایل

0 نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *